Jak vybrat správný kámen

 

Drahé kameny a minerály fascinovaly člověka od pradávna. Už ve starém Egyptě a Mezopotámii věřili, že kameny ovlivňují fyzické i psychické pochody v tělech. Vyráběli z nich amulety, byly součástí lektvarů ochranných i posilujících. Lidé věřili, že drahé kameny mají moc zahánět zlé síly, neštěstí, neduhy, chránit před uřknutím a pomáhat překonat těžká období života.

Polodrahokamy na nás mají trojí vliv. Posilují oslabené, oslabují nadbytečné a odstraňují blokády, které brání průtoku energie a souhře všech procesů v těle. Pomáhají nám k pozornosti, koncentraci, trpělivosti, pokoře a lásce ke všemu kolem nás. 

Seznamte se blíže s vlastnostmi jednotlivých minerálů a vyberte si ty, které vám pomohou.
Všechny najdete v naší nabídce korálků z drahých kamenů a minerálů.


Acháty

Achátů existuje nepřeberné množství. Archeologické nálezy dokazují, že svou oblibu si získali již ve středověkém Římě a Řecku. Achát byl využíván jako talisman, který chránil před morem, živelnými pohromami a jedy. Acháty měli zajistit dlouhý život, úspěch a dobré přátele.

Červený pruhovaný achát

červený achátČervený pruhovaný achát nám pomáhá v nalezení životní cesty. Dodává sílu a odvahu kráčet za vším, co si jen zamaneme. Odstraňuje negativní postoj a motivuje ke změně a činům. Zvyšuje koncentraci, vnímavost, analytické myšlení a pomáhá v učení. Dodává životní elán, energii a radost do života. Odstraňuje negativismus a motivuje k činům, kterých se člověk bezdůvodně bojí. Napomáhá odstraňovat strach a nervozitu z veřejného vystupování. Snižuje stres a únavu. 

Zelený pruhovaný achát

zelený achátZelený pruhovaný achát symbolizuje element země. Zvyšuje duševní a citovou přizpůsobivost, zlepšuje schopnost rozhodování a pomáhá při řešení sporů. Napomáhá k nalezení životní cesty a dodává sílu a odvahu. Chrání nás před negativními vlivy z okolí. Odstraňuje negativní postoje a motivuje k činům, kterých se člověk bezdůvodně bojí. Stejně pomáhá odstraňovat strach z veřejného vystupování. 

Černý pruhovaný achát - Chalcedon

černý achátČerný achát umí eliminovat negativní energii a to jak z vnějších vlivů, tak uvnitř naší mysli, pokud trpíme úzkostí. Zároveň nám zvyšuje odolnost a pocit bezpečí a zvyšuje naši sebedůvěru. Kromě této citové roviny je také dobře znám jako kámen, který dokáže podporovat a rozvíjet analytické myšlení, díky kterému snadno přijdete na skryté možnosti, které jste předtím neviděli. Z tohoto důvodu, a také protože přináší majiteli prosperitu, je vhodným pomocníkem i v kariérní sféře. 

Modrý krajkovaný achát

modrý achátModrý krajkovaný achát náleží elementu vody. Zajišťuje nám klid a přináší štěstí. Odstraňuje pocity starých křivd, zbavuje stresu a zmírňuje hádky v domácnosti nebo rodině. Zajišťuje nám velkou oporu a napomáhá čerpat z nekonečného zdroje síly.

Modrý pruhovaný achát

Modrý pruhovaný achát Modrý pruhovaný achát je skvělým zdrojem opory a nové síly. Obnovuje jak tělesnou energii, tak duševní klid. Pomáhá v koncentraci a správném vyjadřování. Je také ideálním kamenem pro ty, kteří jsou často vystaveni stresovým situacím, které pomáhá mírnit a navozovat opět vnitřní stav harmonie. Tento kámen je lehce přibarvený, takže se nedoporučuje nechávat ho dlouho ve vodě. K očištění ho stačí pouze opláchnout pod tekoucí vodou.

Fialový pruhovaný achát

Fialový pruhovaný achátFialový pruhovaný achát dodává sebedůvěru a napomáhá k dosažení duševní a tělesné harmonie. Je to kámen upřímnosti, který dodává majiteli sílu mluvit pravdu a pravdu také dostávat. Podporuje čestnost a odvahu a zlepšuje paměť a soustředění. Tento achát není vhodné nabíjet přes noc ve vodě, neboť je trošku přibarvený. Stačí jej pouze opláchnout pod proudem tekoucí vody a nechat nabít na slunci klasicky jako jiné acháty.

Jak pečovat o acháty

Acháty čistíme pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce vody s křišťálem. Poté je nabíjíme libovolně dlouho na přímém slunci.

 


Akvamarín

AkvamarínAkvamarín je kamenem vody, která s sebou přináší klid, ticho a očistu. Pomáhá v průtoku komunikace a správnému sebevyjádření. Akvamarín údajně vnímá všechny pocity svého majitele a pomáhá mu sebrat veškerou odvahu a zodpovědnost k vykonání potřebných činů. Je to partnerský kámen, který nechává odplynout vztahové konflikty a nastolit opět domovskou pohodu. Používá se také jako talisman na dlouhé cesty.

Jak pečovat o Akvamarín:

Tento kámen se nenabíjí na přímém slunci, jelikož potom může ztratit svou barvu. Ideálního nabití dosáhnete tím, že ho položíte přes noc na horský křišťál. Pokud jej ale nemáte, můžete Akvamarín nabít na denním světle ve stínu. 


Amazonit

amazonitAmazonit svým vlněním podporuje vitalitu a vyrovnává rovnováhu těla a mysli v každodenním životě. Pomáhá tišit nervozitu, stres, výkyvy nálad a tlumí přebytečnou energii. S jeho pomocí se snáze zbavíme egoismu, lpění na věcech a jiných zátěží. S Amazonitem snáze získáme kontrolu nad svým životem. Nejúčinnější vliv tohoto kamene pocítíme v srdeční oblasti, kde tiší citové a fyzické problémy.

Jak pečovat o Amazonit

Amazonit čistíme pod proudem vlažné vody a nabíjíme jej na nepřímém slunci.

 


Ametyst 

ametystAmetyst je kamenem duchovní očisty a meditace. Mocný kámen s ohromnou ochrannou, léčivou a očistnou silou. Zahání nespavost a noční můry. Přináší klid a zahání stres, negativní emoce, obavy a zlobu. Napomáhá soustředění, dodává rozhodnosti a rozvíjí naši intuici. 
Ametyst má vysoké spirituální vibrace. Přitahuje pravou, ryzí, emocionální lásku, posiluje věrnost, tiší strachy a zvyšuje naděje. Čistí a harmonizuje 5. a 7. čakru.

Jak pečovat o Ametyst

Čistíme ho pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce společně s křišťálem, poté ho nabíjíme ve stínu, aby neztratil barvu.
 

Angelit

AngelitAngelit je známý především mezi léčiteli, jelikož pomáhá navozovat kontakt s čistou vesmírnou energií, podporuje vnímavost a pomáhá při léčení. Kromě toho se mu říká kámen soucitu, jelikož dokáže prohlubovat stav slitování a smíření se s věcmi, které již nemůžeme změnit. Majitele ochraňuje před krutostí a navozuje stav klidu a míru.

Jak pečovat o Angelit:

Angelit je výjimečný kámen, který dokáže sám sebe očistit. Nabíjet jej můžete tedy jednou za čas tak, že jej nejprve očistíte pod proudem vlažné vody a poté necháte nabít na křišťálu nebo jej přes noc vložíte zpět do misky s vodou.


Avanturín

avanturínAvanturín rozsévá tichou radost a klid. Jeho zelený třpyt prozáří každý problém, rozloží negativní myšlenky a s nimi spojené pocity. Navozuje klid, rovnováhu a harmonii. Podporuje duševní zdraví a klidný spánek. Umožňuje pustit veškeré starosti z hlavy a uvolnit se. Pomáhá nám navázat těsné spojení s přírodou a její oživující energií. V napjatých situacích nám vrací ztracenou naději a poskytuje vnitřní klid.

Jak pečovat o Avanturín

Čistíme ho pár minut pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce vody společně s křišťálem. Avanturín nabíjíme libovolně dlouho na přímém slunci.
 


Býčí oko

býčí okoBýčí oko je kamenem vitální energie. V centru třetího oka posiluje sebedůvěru, paměť a koncentraci. Přináší motivaci, povzbuzuje a chrání před nebezpečím. Podporuje tok energie v těle a dodává sílu, přitahuje peníze a bohatství. Pomáhá s odbouráním závislostí na druhých lidech. Příznivě působí na čakře základu.

Jak pečovat o Býčí oko

Býčí oko čistíme pod proudem vlažné vody a nabíjíme ho na přímém slunci libovolně dlouho.
 


Citrín

citrínCitrín byl od nepaměti ctěn jako kámen slunce. Vnáší do našeho života vnitřní klid, pocit plného zdraví, svěžesti, bezpečí a hřejivého tepla. Podporuje kreativitu a projasňuje mysl. Pomáhá překonat stavy neklidu, strachu a nespokojenosti. Odbourává únavu, nervozitu, fobie a pomáhá překonávat mentální blokády. Podporuje naší intuici a tvůrčí vyjádření. Nejcennější a nejúčinnější je citrín průzračných citrónových a zlatistých barev.

Jak pečovat o Citrín

Citrín čistíme velmi pravidelně pod proudem vlažné vody. Na rozdíl od křišťálu jej nabíjíme na přímém slunci jen krátkou dobu.
 


Fluorit 

fluoritFluorit je obdařen silnou ochrannou mocí, zejména na duševní úrovni. Pracuje s vědomou myslí, posiluje naše myšlenky a potlačuje silné emoce. Urovnává zoufalství, depresi či vztek. Uvádí do souladu citovou, tělesnou i duševní rovinu. Posiluje analytické schopnosti, dodává řád každodennímu životu, jemně otevírá dveře do podvědomí a nechává na povrch vyplynout potlačované pocity. Zvyšuje sebedůvěru, zručnost a tělesnou i duševní koordinaci. Pomáhá při učení a zvyšuje koncentraci. Účinně funguje proti škodlivým vlivům počítačů a elektromagnetickému záření.

Jak pečovat o Fluorit

Fluorit je kámen, který dokáže absorbovat negativní energii. Proto je potřeba se starat o jeho pravidelné čištění alespoň jednou za týden. Čistíme ho několik minut pod proudem tekoucí vlažné vody. Následně kámen umístíme na slunce, kde se v něm opět nahromadí energie.
 


Hematit 

hematitHematit je základním kamenem zemité energie. Jeho klidná, ale hutná a důrazná vibrace přináší sílu a vitalitu. Aktivuje naši vůli, odvahu a rozhodnost k činům. Odstraňuje psychické výkyvy a poruchu. Přináší vnitřní klid, pocit tepla a bezpečí. Přináší vnitřní klid, pocit tepla a bezpečí. Podle tradice je spolu s růženínem účinným prostředkem proti nespavosti.

Hematit znali již Babyloňané a uctívali ho jako talisman štěstí a úspěchu. Ve starém Egyptě vkládali zemřelým kamínek hematitu pod hlavu, aby jim tak ulehčili vstup do záhrobí. 

Jak pečovat o Hematit

Kámen čistíme krátce pod tekoucí vodou a následně nabíjíme na přímém slunci libovolně dlouho.
 


Howlity - Magnezity

Howlit, též znám jako magnezit, symbolizuje čistotu, nevinnost, svobodu a volnost. Dle tradice chrání před falešnými přáteli, intrikami a nepravou láskou.

Bílý howlit

bílý howlitBílý howlit přináší hluboký klid a uvolnění. Pomáhá přijímat ostatní takové, jací skutečně jsou, bez potřeby je měnit. Uklidňuje city a činní nás odolnějšími vůči stresu, nervozitě a podrážděnosti. Probouzí v nás bezvýhradnou lásku sami k sobě a otevírá srdeční čakru.

Modrý howlit

modrý howlitModrý howlit přináší vzpomínky na sny a současné podporuje kreativní myšlení a vyvolává sny nové. Uklidňuje rozbouřené city a napomáhá potlačit zlost a vztek. Překonává sobectví a posiluje naše kladné vlastnosti. Umožňující hlubší pohled do nitra našich problémů.
Howlit je kámen, který potřebuje pravidelnou péči. Kámen čistíme pár minut pod vlažnou tekoucí vodou, která z něj smyje všechny nečistoty a negativní energii. 

Jak pečovat o Howlit

Na jeho nabíjení je vhodné využít sílu měsíčního světla. Jelikož je howlit poměrně měkký kámen s velkými póry, měl by se nosit velmi opatrně. Měli bychom se vyhnout jeho postříkání olejovými parfémy, které mohou kámen nepříjemně zabarvit. Howlit bychom neměli nosit, pokud jdeme do extrémně slunečného nebo horkého počasí.

 


Chryzokol

Chryzokol zlomkyChryzokol přináší majiteli vnitřní klid, umí tišit emoce, a to zejména ty negativní jako je například vina. Pomáhá v rozvážnosti nejen ve stresových situacích. Má očistný vliv, a pokud je nošen na úrovni srdeční čakry, tedy na hrudníku, podporuje schopnost milovat a být milován. Kromě toho napomáhá najít správného partnera a prohlubovat již existující vztahy.

Jak pečovat o Chryzokol

Chryzokol stačí nabíjet pouze jednou za měsíc a nejlépe ve spojení s hematitem. Kámen nejprve omyjte pod vlažnou vodou, poté osušte do sucha a nechte přes noc nabíjet v  nádobě s hematitem, popřípadě během dne na nepřímém slunci.


Jaspisy

Jaspis pro svou širokou škálu zemitých barev a dostupnost byl od pradávna používán k výrobě předmětů a pečetítek. Kromě praktického využití mu byla připisována i magická moc. 

Červený jaspis

červený jaspisČervený jaspis je nositelem životadárné energie.  Jeho zemitá barva aktivuje naši vytrvalost, odvahu a vůli. Podporuje skromnost, soucit a posiluje dobrou vůli. Zjasňuje mysl, potlačuje deprese, chrání před zlobou a nenávistí. Učí nesobeckosti a propůjčuje vitalitu. Posiluje dobrou vůli a spojuje s elementární silou Země. Pročišťuje a transformuje fyzické tělo a vytváří tak pocit klidu a bezpečí.

Leopardí jaspis

leopardí jaspisLeopardí jaspis svým vzhledem připomíná kůži leoparda. Přináší klid, oporu a pomoc ve stresu. Jaspis je silným ochranný kámen, který pohlcuje negativní energii a dodává odvahu k naplnění všech záměrů. Pomáhá při řešení konfliktů a přivolává štěstí. Zvyšuje organizační schopnosti, podporuje rychlé uvažování a představivost. Údajně dokáže prodlužit sexuální rozkoš.

Brekciový jaspis

brekciový jaspisBrekciový jaspis je kamenem kreativity a fantazie, ale současně i zemitých vlastností. Podporuje tvoření a napomáhá proměnit ideje ve skutky. Odráží negativitu zpět ke svému původci. Uklidňuje rozbouřené city, uzemňuje energii a napravuje nepříznivé situace. Dodává organismu zejména sílu, energii a aktivuje životně důležité orgány. Pozvedává krásu a půvab, přináší zdraví a sílu a podněcuje základní čakru.

Dalmatin jaspis

dalmatin jaspisDalmatin jaspis je ochranný kámen, který umí tišit lásky bol. Mírní ukvapenost, neuváženost a učí rozvážnosti a trpělivosti. Pomáhá nám dokonale poznat sami sebe. Pohlcuje negativní energie, dodává odvahu k naplnění záměrů a podporuje rychlé uvažování a představivost.

Červený jaspis regalit

Červený jaspis regalitČervený jaspis regalit má podobné vlastnosti jako červený jaspis. Tento kámen je silně ochranitelský a aktivně odráží negativní vlny z vnějších zdrojů, zároveň však ochraňuje i od vlastních frustrací a pomáhá člověku překonávat pesimismus v těžkém období. Odstraňuje blokace a dodává odvahu k činům a prosazování vlastních názorů a životních plánů. Na emoční úrovni dokáže posilovat naši věrnost, zatímco snižuje přecitlivělost vůči ostatním. Ukrývá v sobě spoustu zemité energie, kterou může nabít svého majitele, pokud je v noci položen pod polštářem. Nejlépe jej nabijete jednou měsíčně za úplňku na měsíčním světle. 

Tyrkysový jaspis regalit

Tyrkysový jaspis regalitTyrkysový jaspis regalit je kamenem, který nás propojuje do duchovního světa. Pokud se používá při meditaci, prohlubuje spojení s naším duchovním Já a pochopení naší podstaty jako duchovní bytosti. Vynáší na povrch všechny skryté věci, které skrývá naše duše a navozuje pocit bezpečí a čistých myšlenek, zatímco zahání pocity strachu. Pomáhá nám také vnímat okolní krásu světa a ve vztahové rovině navozuje harmonii s ostatními, zejména při práci. 

Obrázkový jaspis

Obrázkový jaspis Obrázkový jaspis odhaluje potlačené pocity a vynáší na povrch staré křivdy, které pomáhá zpracovat do životního poučení. Tento kámen je přiřazen Saturnu, který je mocným vládcem času a snadno pohltí to staré, aby mohl do života přinést nové začátky. Mimo to přináší klid a lásku a potlačuje falešné touhy. Pomáhá také při organizování a rychlém rozhodování i ve složitějších záležitostech. 

Šedý jaspis

Šedý jaspisŠedý jaspis je ochranitelský kámen, který navozuje pocit spojení. Připomíná nám, že je nutné si pomáhat a budovat vztahy. Kromě toho je skvělým pomocníkem při práci, kde je nutná zvýšená koncentrace. Pokud jej položíme na pracovní stůl, pomůže nám se rychle rozhodovat a soustředit se pouze na to, co je skutečně důležité. Také se večer pokládá pod polštář, jelikož pomáhá uchovat v hlavě sny.

Jak pečovat o Jaspis

Jaspis čistíme pod proudem vlažné vody, nebo ho necháme přes noc v misce s vodou a křišťálem. Poté ho vystavíme na přímé slunce a necháme ho nabít. Ideální možností je však nechat jaspis spočívat na několik dní v panenské půdě.


 


Karneol

karneolKarneol svými teplými tóny nás propojuje s krásou a tvořivou energii Země. Pomáhá při nedostatku motivace a podporuje vitalitu a tvůrčí schopnosti. Tlumí hněv, zlobu, vztek, ale i lenost a nečinnost. Dodává sebedůvěru, chrání myšlenky, a dodává chuť do života. Používá se jako psychická podpora při léčbě těžkých nemocí. Posiluje koncentraci a oživuje naši kreativitu potřebnou k tvořivým projevům.

Jak pečovat o Karneol

Čistíme pod proudem vlažné vody nebo přes noc v misce vody společně s křišťálem. Poté ho často nabíjíme na přímém slunci a co možná nejdéle.
 


Korál červený

Korál červený je silným ochranným kamenem a byl považován za dar od bohů. Chrání nás před projevy násilí, otravou či lupiči. Pomáhá udržet soustředění a vyhání nervozitu, strach a paniku. Dodává rozum, odvahu a moudrost. Přináší klidný spánek a zahání noční můry. Je-li věnován dítěti jako dar, zajistí mu ochranu a zdraví. Přitahuje lásku a štěstí.

Bílý korál

Bílý korálBílý korál je kamenem nejen intuice a představivosti, ale i logických úvah. Jeho léčebná síla pomáhá člověku poznat sebe sama, a tak dosáhnout cílů, které byly stanoveny i dávno v minulosti. Bílý korál má především pozitivní vliv na lidskou psychiku, jelikož ochraňuje před negativními myšlenkami, stresem a pomáhá v člověku budovat vnitřní klid. 

Jak pečovat o korál

Červený korál čistíme ve slabém roztoku vody a mořské soli. Nabíjíme ho na nepřímém slunci.
 


Křišťál

křišťál

Křišťál je čirá odrůda křemene. Universální krystal, jenž energii uvolňuje, zesiluje, reguluje a uvádí ji v absolutní harmonii. Povzbuzuje psychiku a samostatnost. Křišťál nás ochraňuje před vším zlým a negativním. Pomáhá sebezdokonalení a učí nás vidět se takoví, jací skutečně jsme. Harmonizuje, čistí a chrání auru. Zajišťuje klidný spánek a zvyšuje naši duchovní sílu.

Jak pečovat o křišťál

Čistíme pod proudem tekoucí vody nebo v misce s vodou. Nabíjíme na přímém slunci.
 


Lapis lazuli 

lapis lazuliLapis lazuli je kamenem lásky, přátelství a moudrosti. Je vhodný pro meditace, protože přináší hluboký vnitřní klid a mír. Působí proti depresi a rychle odstraňuje stres. Dodává odvahu, zvyšuje psychické vědomí. Přináší soucit, poctivost a čestnost. Udržuje v rovnováze 5. čakru a 6. otevírá. Odstraňuje potíže s komunikací, učí naslouchání druhým, odhaluje vnitřní pravdu a umožňuje sebevyjádření bez lpění na kompromisech. Podporuje kreativitu, zesiluje myšlenky a vnáší do nich jasný pohled. Upevňuje vztahy, odstraňuje krutost a strádání.

Jak pečovat o Lapis lazuli 

Tento povznášející duchovní kámen čistíme při svitu noční oblohy v misce s vodou a křišťálem. Poté ho krátce nabijeme na přímém slunci.
 


Láva

lávaLáva je silným ochranným kamenem. Pomáhá odrážet fyzické i psychické útoky a navrací je zpět k jejich původci. Lávový kámen rozvíjí fantazii, aktivuje logické myšlení a dodává nám sebedůvěru. Do našeho života vnáší harmonii, rovnováhu, ale i cílevědomost. Dává nám životadárnou a neutuchající sílu matky Země.

Jak pečovat o lávu

Lávový kámen není třeba nijak extrémně čistit ani nabíjet. Vzhledem k jeho povaze je jasné, že to až tak nepotřebuje, protože si s lidskými problémy poradí velmi dobře sám. Pokud však cítíme, že je to třeba, pak jej stačí omýt pod proudem vlažné vody, a nechejte jej libovolně dlouho nabíjet na slunci.
 


Malachit

malachitMalachit je typický ženský kámen. Symbolizuje ženskou smyslnost, svůdnost, spanilost, rozmanitost a zvědavost. Pomáhá při partnerských neshodách a problémech. Podporuje klid, emocionální vyrovnanost a dodává energii. Probouzí harmonii a mír v duši. Podporuje kreativitu a přizpůsobivost, harmonizuje rozumovou a citovou stránku a odbourává ostych. Odebírá z těla negativní energii, odbourává naše blokády a bez omezení přispívá k hojivým procesům v celém organismu. V centru srdce neutralizuje emotivní problémy.

Jak pečovat o Malachit

Malachit je velmi citlivý na pot a kosmetiku. Kámen čistíme několik minut pod proudem vlažné vody, poté ho vysušíme a dáme nabíjet na denní světlo. 
 


Obsidiány

Obsidián byl v paleolitu a neolitu velmi oblíbený pro svou snadnou opracovatelnost, tvrdost a ostrý lom. U indiánských kmenů se stal důležitým kultovním předmětem pro svoji moc prohloubit schopnosti a zrakovou bystrost.

Mahagonový obsidián

mahagonový obsidiánMahagonový obsidián je projektivní kámen. Zavádí nás do nejhlubšího nitra a vynáší na povrch pravdu. Chrání před zlem a veškerou negativitou. Dodává sebevědomí a pomáhá při zkouškách a důležitých rozhodnutích. Dodává víru ve vlastní síly a schopnosti. Pomáhá oprostit se od vnějších vlivů, prolomit naše blokády a aktivuje logické myšlení. Pro své silné účinky by měl být nošen s regulujícím křišťálem.

Vločkový obsidián

vločkovaný obsidiánVločkový obsidián je silný ochranný kámen. Zavádí nás do nejhlubšího nitra a vynáší na povrch pravdu. Chrání před zlem a veškerou negativitou. Dává nám sebedůvěru a sílu odolávat pohodám a nepřízním života. Pomáhá ve slabých chvilkách získat opět pevnou půdu pod nohama.
 

 


Onyx

onyxOnyx je tajemný černý kámen dodávající sílu. Brání a ochraňuje před negativní energií. Chrání náš život a pomáhá nám v těžkých obdobích. Přináší ráznost, vytrvalost a dovoluje nám stát se pány svého osudu. Zvyšuje sebedůvěru, sebekontrolu a léčí stará traumata.

Bílý onyx

Bílý onyxBílý onyx, podobně jako jeho černá verze, je kamenem sebekontroly a sebeúcty. Údajně v sobě drží všechna tajemství, a pomáhá tak znovu prožít stará traumata a vyčistit je. Bílý onyx kromě toho pomáhá dosáhnout silné intuice, soustředění, podporuje paměť a zvyšuje mentální odolnost svého majitele. Tento kámen nejlépe nabijete podobně jako černý onyx, oproti slunečnímu svitu se však nejlépe nabije na měsíčním světle přes noc v misce společně s křišťálem.

Jak pečovat o Onyx

Onyx čistíme pod proudem vlažné vody, nebo přes noc v misce vody společně s křišťálem. Kámen nabíjíme na přímém slunci často a co možná nejdéle.


Opál

opálOpál patří svými zemitými vlastnostmi do základní čakry. Zde zastává funkci prostředníka mezi naším tělem a Zemí. Díky tomuto spojení nám umožňuje čerpat životní energii a zesilovat všechny naše vlastnosti. V „nečistých“ rukou může působit negativně. Podporuje intuici a celé tělo harmonizuje.

Jak pečovat o Opál

Svému nositeli může vracet zpět načerpanou negativní energii, proto je nutné ho často čistit v misce s vodou. Nabíjí se v noci za svitu měsíce.


Pyrit

pyritPyrit symbolizuje moudrost a intelekt. Napomáhá zastavit roztěkanou mysl a dojít k očekávanému poznání. Podporuje pozornost k nám samým a promítá do vědomí naše stinné i čisté stránky charakteru. Zvyšuje sebevědomí a přináší úlevu od zklamání a úzkosti. Podněcuje hledání a poznání svého vyššího Já. Zlepšuje paměť a napomáhá odbourat pocity smutku, zoufalství, depresí a melancholie.

Jak pečovat o Pyrit

Pyrit je citlivý na pot a kosmetiku, proto bychom jej měli nosit spíše v chladných měsících, kdy se tolik nepotíme. Kámen bychom neměli namáčet, proto jej čistíme pouze představou. Nabíjíme ho položením na křišťál nebo jen krátce na nepřímém slunci.


Rodonit

rodonitRodonit je kamenem štěstí, radosti a lásky. Harmonizuje a stmeluje protiklady. Učí nás toleranci, trpělivosti, pozornému naslouchání a pomáhá při řešení konfliktů. Podporuje sebedůvěru a pobízí nás k přiznání si vlastních chyb. Působí proti strachu, stresu a neklidu. Posiluje vitalitu a aktivitu našeho organismu. Jeho klidná vibrace má usměrňující a vyrovnávací vliv na naše srdce a mysl.

Jak pečovat o Rodonit

Rodonit důkladně čistíme vlažnou vodou a nabíjíme jej na nepřímém slunci.
 


Růženín

růženínRůženín je kamenem lásky a srdce. Pomáhá projevovat city, dodává lásku a krásu. Podněcuje něžnost, mírnost, přátelskost, nesobeckost, citlivost a vnímavost vůči ostatním i sobě samému. Podporuje fantazii, trpělivost, inspiraci a tvořivost. Dává sílu k odpuštění a učí nás sebeúctě a sebelásce. Příznivě působí při úzkostech a neurotických potížích, odstraňuje apatii, strach, zlost, nelibost a pocity viny. Dodává energii a doporučuje se při rekonvalescenci. 

Jak pečovat o Růženín

Růženín třeba čistit a dobíjet každých 14 dní. Jeho očistu je vhodné provést pod proudem vlažné vody, kdy krystal pod vodou podržíme několik minut. Růženín se v žádném případě nenabíjí na slunci, protože by mohl velmi snadno vyblednout. Dobíjíme ho při měsíčním světle nebo položením na nabitý ametyst nebo krystal.


Sodalit

sodalitSodalit je kamenem inspirace a koncentrace. Spojuje naši logiku s intuicí, prohlubuje meditaci a porozumění aktuálním stavům našeho života. Potlačuje duševní zmatek, umožňuje přijímat nové informace, dodává sebevědomí a rozvíjí a zklidňuje mysl. Mezi modrými kameny má nejintenzivnější vibrace. Dodává odvahu, prohlubuje koncentraci a představivost a chrání před konflikty. Při týmové práci přináší harmonii, solidaritu a vědomí společného cíle. Odhaluje příčiny obav, fobií, pocitů viny a svazujícího jednání.

Jak pečovat o Sodalit

Sodalit čistíme pod proudem vlažné vody, poté ho položíme na křišťál a nabíjíme cca 1 hodinu na přímém slunci.
 


Tygří oko

tygří okoTygří oko je ochranný kámen. Varuje před samolibostí a napomáhá jednat na základě rozumu, místo citů. Chrání před všemi formami nebezpečí. Pomáhá při zkouškách a důležitých rozhodnutích. Podporuje tok energie v těle a dodává sílu, přitahuje peníze a bohatství. Přes spojení mezi sluneční a zemskou energií pomáhá uzemnit lidi, kteří ztratili spojení s realitou. Zároveň podporuje duchovní růst zemsky orientovaných lidí. Pomáhá s odbouráním závislostí na druhých lidech, uznáním vlastní hodnoty a potlačuje deprese.

Tygří oko magenta

Tygří oko magentaTygří oko v barvě magenta nás chrání před nebezpečím a to jak z vnějších vlivů, tak vnitřních. Pomáhá překonávat závislosti, zejména na druhých lidech a ochraňuje nás před depresemi. Jelikož tento kámen patří pod ohnivý živel, dodává nám jiskru do života a duchovní sílu. Pomáhá nám přemýšlet sami o sobě, a zjišťovat tak vlastní identitu a životní hodnoty a spojit se se svým vyšším Já. Tento kámen je lehce přibarvený, takže ho nedoporučujeme dávat na delší dobu do vody. Stačí jej omýt pod proudem tekoucí vody a poté nabít jako klasické tygří oko.

Jak pečovat o Tygří oko

Tygří oko čistíme pod proudem vlažné vody a nabíjíme ho na přímém slunci tak dlouho, dokud z něj opět neucítíme jeho sílu.
 


Tyrkenit

tyrkysTyrkenit je považován za kámen štěstí. Jeho barva vybízí naši duši k čistotě citu, mysli a jednání. Rozptyluje negativní vjemy a pocity. Chrání před neštěstím a nehodami. Dává nám moudrost nebe, vod a země, čímž pomáhá naše ideje a intuitivní vjemy převést do praktického života.

Tyrkenit kolem nás vytváří silné vibrační pole, které nás chrání před zlými silami z duchovního světa, jež se nás pokoušejí ohrožovat.

Jak pečovat o Tyrkenit

Tyrkenit je choulostivý na prudké změny teplot, pot, oleje a kosmetiku. Pokud možno, čistíme ho pod proudem vlažné vody pokaždé, kdy to jen lze. Jednou za čas se doporučuje kámen nechat odpočinout.  A to uložením do panenské půdy, kde po několika dnech získá zpět svou ztracenou sílu. Na přímém slunci tyrkenit nabíjíme pouze tehdy, když ztrácí svou svěží barvu.
 


Unakit

unakitUnakit je kamenem vizí a věštění. Uvádí do rovnováhy city a uzemňuje. Je vhodný k meditacím. Ukazuje nám, kdy je třeba udělat kompromis a napomáhá objasnit příčiny zablokování. Odstraňuje překážky bránící duchovnímu růstu. Vnáší do okolí uklidňující, příjemnou energii a ruší škodlivé elektromagnetické záření. 

Jak pečovat o Unakit

Unakit čistíme několik minut pod proudem vlažné vody a nabíjíme na přímém slunci.


Živce 

Živec, často označován jako sluneční kámen, je velmi lehký uměle vyrobený kámen.

Modrý živec

modrý živecModrý živec přináší štěstí, moudrost, učí nás komunikaci a dosáhnout až ke hvězdám. Připomíná nám, že i v největší tmě vždy existuje světlo. Napojuje nás na božský zdroj. Přináší klid a je vhodný pro meditace. Ochraňuje duševní a empatickou citlivost. Je také účinný při předávání léčivé energie ze srdce, krku a třetího oka.

Tento fascinující kámen připomínající noční oblohu posetou třpytivými hvězdami obsahuje částečky kobaltu a manganu.

Zlatý živec

zlatý živecZlatý živec je kamenem vedení. Navozuje šťastné myšlenky a pomáhá nám uzemnit se. Snižuje stres a zahání deprese, strachy a fobie. Přináší štěstí, hojnost a přeměňuje negativní energie na pozitivní. Pozvedá a obnovuje naši vlastní sílu, vůli a životní energii.  

Obsahuje drobné částečky mědi, které v něm vytváří výrazné záblesky. Má silnou energii, která je jako zářící slunce. Dodává optimismus a sílu.

Jak pečovat o živce

Živec čistíme pod proudem vlažné vody a poté nabíjíme při denním světle.
 


 

Zajímá vás více o tom, jaké minerály se hodí pro vaše znamení horoskopu? Přečtěte si náš článek Drahé kameny podle horoskopu >>

 


Důležité upozornění

Všechny zde uvedené údaje o léčivých vlastnostech drahých kamenů, polodrahokamů a minerálů, jsou pouze informativní, čerpané z obecné známých informací a zdrojů. Nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu a užívání léčiv a léčivých přípravků. Mějte tedy vždy na paměti, že použití kamenů není alternativní metodou ke konvenční lékařské péči! V případě, že cítíte na sobě příznaky jakékoliv nemoci, obraťte se na svého lékaře! Schopnosti léčivých kamenů používejte pouze jako dodatek a psychickou podporu ke konvenční léčbě, nikoliv jako její náhradu.

 
 

Chystáme pro Vás novinky.