Jak zacházet se šperky z minerálů

  • Vyvarujte se kontaktu s vodou, chemickými a kosmetickými přípravky.
  • Sundávejte šperky před koupáním, sprchováním, mytím nádobí, sportováním a podobnými činnostmi.
  • Přívěšky mohou při kontaktu s vodou zoxidovat a změnit barvu, jelikož se jedná o bižuterní komponenty.
    Pruženka, na které je náramek navlečený může při častém kontaktu s vodou popraskat nebo se rychleji vytáhnout.
    Střapečky díky vodě mohou ztratit svoji strukturu a barvu, a mohou se začít třepit.
  • Nepůjčujte svůj náramek – mohlo by dojít k vytažení pruženky, na které je náramek navlečený.

Jak šperky nosit?

Šperky budou efektivně předávat svou energii, když je budeš nosit v přímém kontaktu s kůží. Na jejím povrchu se totiž nacházejí tzv.marma body a energetické dráhy, které propojují celý organismus.

Nošení šperků během spánku je účinné, tělo z nich čerpá energii, i když naše mysl zrovna odpočívá. Nicméně neklidným spáčům hrozí jejich přetržení, proto je vhodné ukládat šperky na místo blízko postele a mít je tak stále nablízku.

Pokud šperky zrovna nenosíš, uchovávej je na suchém místě v látkovém pytlíčku nebo šátku. Dlouhodobě nevystavuj šperky přímému slunečnímu záření, aby krystaly neztratily barvu. Nedoporučuje se ani odkládat šperky přímo na zem nebo podlahu, může se tím “uzemnit” jejich energie. Při praktikování jógy proto odlož své šperky raději na podložku nebo kousek látky.

Energetické čištění šperků:

V obzvlášť silných situacích se může stát, že krystaly předají velkou část své energie. Šperk pak působí obnošeně nebo se dokonceroztrhne. Tomuto stavu můžeš předejít jeho pravidelným dobíjením.

Podle vlastností šperku si vyber sluneční nebo měsíční světlo, na které šperk na několik hodin položíme a necháme přírodní síly vykonat své.

Další možností je použití čistících krystalů jako křišťál nebo šungit, kolem nichž omotáme náramek nebo malu na noc.

Co když se šperk přetrhne?

Nic se neděje. Ze spirituálního hlediska je to vlastně požehnání, znamená konec potíží, k jejichž odstranění byl pořízený. Došlo k přetržení starých vzorců jednání. Pokud ti krystal nemá co dalšího předat, může prostě prasknout a odpadnout.

V buddhistické tradici se přetržená mála neopravuje, posloužila svému účelu a má se navrátit přírodě, zakopat pod zem nebo hodit do vody.

Hindustická tradice opravu maly připouští, je ale potřeba ji enrgeticky prohlédnout zkušeným zrakem, nic se neděje bezdůvodně.

 

Chystáme pro Vás novinky.